Prehľad typov striech

Masívna strecha pre každý účel

Keď začujú slovo „strecha“, väčšina ľudí najskôr rozmýšľa len o streche pokrývajúcej ich dom. Okolo domu je však potrebných veľa druhov striech - či už je to prístrešok nad vchodovými dverami, cez garážové státie, terasový prístrešok na ochranu pred slnkom a dažďom alebo strecha na záhradný alebo domček na náradie. Bez ohľadu na typ strechy je vždy potrebná bezpečná a dlhotrvajúca ochrana pred búrkami, vetrom a počasím. Preto je o to dôležitejšie naplánovať každú strechu dobre a starostlivo vybrať materiál použitý na každý účel.

Strechy pre domácich majstrov

Dobrá správa? V súčasnosti môžu väčšinu striech opísaných nižšie ľahko a nezávisle zostaviť skúsení majstri. To šetrí čas a peniaze, napríklad, ak modernizujete terasu alebo staviate záhradný domček pre bicykle, kosačky na trávu či záhradné náradie. Typ strechy a jej zamýšľané použitie určuje stavebný materiál, ktorý by ste si mali zvoliť.

Napríklad profilové a dutinkové dosky sú zvlášť vhodné na otvorené strechy. Typickými zástupcami v tejto kategórii sú striešky, prístrešky alebo strechy terás. Ak na druhej strane plánujete uzavretú štruktúru, mali by ste si sami zvoliť dutinkové dosky. Významnou výhodou je ich vynikajúca tepelná izolácia materiálu.

Plasty pre všetky typy striech

Materiál, ktorý si vyberiete, bude závisieť od dôležitosti jeho vlastností, ako je odolnosť proti UV žiareniu, trvanlivosť, priesvitnosť a priehľadnosť. Napríklad plasty, ako je PVC alebo PET, sa dajú kúpiť lacno, ale tiež starnú rýchlejšie, takže z dlhodobého hľadiska „slepnú“. Ak navrhujete dekoratívnu strechu terasy, tieto materiály nie sú vhodné.

Pokiaľ ide o kvalitné strešné krytiny, lepšou voľbou sú zvyčajne polykarbonátové viacstenné tabule alebo profilové dosky vyrobené z odolného akrylového skla. Tiež si zachovávajú svoj atraktívny vzhľad v dlhodobom horizonte, zabezpečujú jasný výhľad na dlhé roky a často majú ďalšie vlastnosti, ako je samočistiaci povlak alebo „Sunstop“ na ochranu pred prehriatím.

< Späť na blog