Zatrávňovacie mriežky – v záujme ochrany životného prostredia

Uzatváranie pôdy sa rýchlo stáva problémom:

Pri zvyšujúcom sa množstve pôdy „zatavenej“ pomocou dlažby alebo betónu už nemôže dažďová voda odtekať. Silné dažde často spôsobujú záplavy.

Našťastie každý, kto hľadá bezpečnejšie príjazdové cesty, chodníky alebo parkovacie miesta ekologickejším spôsobom, dnes nájde alternatívy, ako napríklad zatrávňovacie tvárnice vyrobené z recyklovaného plastu.

Mriežky umožňujú pôde dýchať a výsledný trávnik je oveľa atraktívnejší ako šedý betón.

Viac zelenej - vyššia kvalita života

Viac zelene pred domom tiež znamená zlepšenú kvalitu života: Mriežka na trávu zaisťuje rovnomerný rast stoniek, pričom tráva rovnomerne rastie v priebehu niekoľkých týždňov od inštalácie. K dispozícii sú v rôznych modeloch.

Voštinový materiál je inštalovaný v celej oblasti a ponúka tak vysokú statickú nosnosť. Na každý štvorcový meter sú potrebné približne štyri kusy.

Dostatočne stabilný na to, aby zvládol aj ťažký náklad

Otvorená konštrukcia trávnikových mriežok umožňuje, aby tráva pevne zakorenila v pôde. Zároveň je zelená plocha fixovaná mriežkou, ktorá ponúka dostatočnú stabilitu pre vstupy na nádvoria, parkovacie miesta, záhradné chodníky a oveľa viac.

Mriežky na trávu Gutta sú vhodné aj na zaistenie násypov a brehov.

Vyrobené z recyklovaného polyetylénu, zatrávňovacie tvárnice boli navrhnuté s ohľadom na ich ekologické prínosy. Samotný materiál je stopercentne recyklovateľný a úplne netoxický. Plast je navyše odolný proti UV žiareniu, poveternostným vplyvom a odolný proti teplu a mrazu. Tieto vlastnosti sú ideálne na vytvorenie zelenej plochy, ktorá je dlhodobo bezpečná.

Vyrobené v Nemecku - od vývoja po výrobu

Správne použitie zatrávňovacích tvárnic Gutta zabezpečí, že sú prakticky neviditeľné. Preto je o to dôležitejšie spoliehať sa na Guttu a jej prvotriednu kvalitu.

Trávnikové mriežky sú vyvíjané, ďalej testované a podrobené pravidelným kontrolám kvality vo výrobe. Zistenia z tohto procesu vstupujú priamo do výroby, ktorá sa uskutočňuje v najmodernejších výrobných závodoch v Nemecku.

Ako európsky výrobca s viac ako 50 ročnými skúsenosťami s výrobou stavebných materiálov garantuje Gutta výrobky najvyššej kvality a takmer okamžitú dostupnosť.

Výhody na prvý pohľad:
  • V porovnaní s betónovými mriežkovými blokmi plast neabsorbuje žiadnu vlhkosť, čo znamená, že je schopná zostať dlhšie v zemi. To zabraňuje vyschnutiu trávnika.
  • Trávnik zakorení v pôde, takže častá obnova trávnika už nie je potrebná.
  • jednoduchá a rýchla inštalácia
  • extrémne absorbuje zrážky, maximálna drenážna kapacita
  • bezpečný upevňovací systém, ktorý sa pripája zhora
  • zásuvné spojovacie prvky chránia pred pošmyknutím alebo vybočením zo zemnej konštrukcie
  • pomer trávnika cca. 80 - 90%
  • vegetácia pokrýva celú oblasť
  • vysoká statická nosnosť
  • všestranný, pre použitie na strechy a steny
< Späť na blog