Asfaltové pásy

Domov/Strecha/Asfaltové pásy/

Asfaltové pásy - Spoľahlivé riešenie pre izoláciu

Zorientovať sa ponuke asfaltových pásov môže byť na prvý pohľad úloha hodná profesionála. Asfaltové pásy, ako jedny z veľmi populárnych spôsobov izolácie, sa od seba odlišujú nielen cenou, ale predovšetkým zložením, určením, životnosťou a možnosťami inštalácie.

Aké je využitie asfaltových pásov?

V závislosti od zloženia sa asfaltové pásy najčastejšie používajú na hydroizoláciu striech, balkónov, terás a prístreškov, hydroizoláciu podzemných častí stavieb a podzemných objektov proti vlhkosti vzlínajúcej zo zeme, a tiež aj ako ochrana stavieb proti radónu z podložia. Nie všetky pásy však disponujú rovnakými vlastnosťami. Záleží predovšetkým od ich zloženia, ktoré významne určuje ich použitie v praxi.

Asfaltový pás - základné zloženie a vlastnosti

Pri výbere vhodných asfaltových pásov sa zamerajte predovšetkým na nasledujúce parametre:

  • Horná povrchová úprava - Môžete objaviť asfaltové pásy s posypom, ktoré sú určené ako finálna vrstva, na ktorú už nemusia ísť ďalšie vrstvy napríklad šindle (využitie na altánky garáže a prístrešky). Pásy bez posypu sú určené ako podkladové vrstvy vo viacvrstvovom izolačnom systéme.
  • Asfaltová vrstva nad nosnou vložkou - Veľmi dôležitým faktorom je kvalita a vlastnosti asfaltovej vrstvy. Rozlišujú sa oxidované a modifikované asfaltové pásy. Modifikované predstavujú vyššiu úroveň izolácie aj lepšie vlastnosti.
  • Prevedenie nosnej vložky - môže byť z papieru, jutovej tkaniny, polyesteru, zo skleného vlákna, kovu alebo kombinovaná nosná vložka. Rozhoduje predovšetkým jej nasiakavosť. Ak je nosná vložka nasiakavá, hodí sa iba na miesta, ktoré nie sú vystavené priamemu tlaku vody.
  • Vrstva pod nosnou vložkou - súvisí s montážou. Niektoré asfaltové pásy sa klincujú, ďalšie sa natavujú pomocou plameňa z horáka a tie najlepšie sú dokonca samolepiace a prichytia sa pod teplotou slnka.
  • Minimálna teplota pre montáž - Od tejto teploty sú asfaltové pásy dostatočne ohybné pre manipuláciu a inštaláciu (zvyčajne od plus 5 °C).
Zobraziť viac...

Najpredávanejšie

Modifikovaný asfaltový pás Guttabit Elast 35 -20% Modifikovaný asfaltový pás Guttabit Elast 35
4.47 €
3.73 € bez DPH
Pás je vyrobený z oxidovaného asfaltu s vložkou zo sklenenej rohože a povrchovou úpravou minerálnym jemnozrnným posypom. Rozmery rolky 10 m x 1 m x 3,5 mm. Lepenka IPA sa samostatne používa ako hydroizolačná povlaková krytina do podzemných častí budov.
Modifikovaný asfaltový pás Guttabit Extraelast 40 -20% Modifikovaný asfaltový pás Guttabit Extraelast 40
od 6.63 €
5.53 € bez DPH
Hydroizolačný modifikovaný asfaltový pás s vložkou z polyesterového rúna s povrchovou úpravou farebným hrubozrným posypom.
Modifikovaný asfaltový pás Gardendach Plus Modifikovaný asfaltový pás Gardendach Plus
od 8.69 €
7.24 € bez DPH
Samolepiaci hydroizolačný pás z modifikovaného asfaltu s vložkou spevneného polyesterového rúna a povrchovou úpravou farebným hrubozrnným posypom.
Modifikovaný asfaltový pás Pergola Roof Modifikovaný asfaltový pás Pergola Roof
od 2.90 €
2.42 € bez DPH
Hydroizolačný asfaltový modifikovaný pás sa sklenou nosnou vložkou a keramizovaným posypom, ktorý je vhodný ako vrchná vrstva na jednoduché strešné konštrukcie od minimálneho sklonu strechy 5˚.
Hrebeňové vetranie pre šindeľ Hrebeňové vetranie pre šindeľ
29.83 €
24.86 € bez DPH
Prvok určený pre nutné odvetranie strešného plášťa v hrebeni. Jedná sa o plastový diel rozmeru 1000 x 280mm.
Klince - lepenkáče (krútené) Klince - lepenkáče (krútené)
7.26 €
6.05 € bez DPH
Klince s veľkou plochou hlavou pre mechanické kotvenie lepeniek a asfaltových šindľov. Balenie (1 kg) obsahuje cca 460 - 470 ks.
Klince - lepenkáče (rovné) Klince - lepenkáče (rovné)
7.26 €
6.05 € bez DPH
Klince s veľkou plochou hlavou pre mechanické kotvenie lepeniek a asfaltových šindľov. Balenie (1 kg) obsahuje cca 460 - 470 ks.
Guttafol K-ROOF drátenka C10 B Plus Guttafol K-ROOF drátenka C10 B Plus
9.12 €
7.60 € bez DPH
Drôtenka slúži ako dištančná a akustická rohož pod falcované plechové krytiny s dokonalou funkciou mikroventilácie. Krytinu chráni pred vznikom korózie a absorbuje zvuk pri daždi.
Klinec lepenkový Bardoline Klinec lepenkový Bardoline
od 5.70 €
4.75 € bez DPH
Klince s veľkou plochou hlavou pre mechanické kotvenie lepeniek a asfaltových šindľov. Balenie (1 kg) obsahuje cca 460 - 470 ks.
Asfaltový pás Guttabit A 330 H -26% Asfaltový pás Guttabit A 330 H
0.85 €
0.71 € bez DPH
Oxidované asfaltové pásy zo surovej hadrovej lepenky bez povrchovej úpravy. Rozmery rolky 20m x 1m. Užíva sa pre doplnkové hydroizolačné funkcie v konštrukciách budov.
Asfaltový pás Guttabit R 330 H -26% Asfaltový pás Guttabit R 330 H
1.59 €
1.33 € bez DPH
Oxidované asfaltové pásy zo surovej hadrovej lepenky s povrchovou úpravou jemnozrnným minerálnym posypom. Rozmery rolky 10m x 1m. Užíva sa ako dočasné izolačné opatrenie, separačná alebo doplnková izolačná vrstva.
Asfaltový pás Guttabit R 13 -26% Asfaltový pás Guttabit R 13
1.82 €
1.52 € bez DPH
Hydroizolačný oxidovaný asfaltový pás s vložkou zo sklenej rohože a obojstrannou povrchovou úpravou. Rozmery rolky 15m x 1m. Používa sa ako poistná izolácia alebo ako podklad pod šindle a klampiarske výrobky.
Hore
Načítať ďalšie produkty...