Zatrávňovanie

Domov/Záhrada/Zatrávňovanie/

Tipy pre praktické zatrávňovanie trávnika

Sen o krásnom trávniku nemusí byť vôbec vzdialený. Aj vaša záhrada vyžaduje starostlivé plánovanie a preto skôr, ako sa pustíte do samotnej výsadby, alebo pokládky trávnika, zvážte, kde budú záhony, chodníky, či najviac zaťažované plochy. Ako upraviť trávnik do ideálnej podoby? Predstavíme vám niekoľko užitočných prvkov, s ktorými predídete budúcim ťažkostiam.

Plastové záhradné obrubníky

Ak máte v pláne striedanie zón s okrasnými rastlinami, či vyčlenenie plochy na pestovanie úžitkových rastlín poblíž domu, výborným riešením sú plastové obrubníky. Okrem tradičných vlnitých a palisádových obrubníkov sa do pozornosti záhradkárov dostávajú čoraz častejšie tzv. neviditeľné plastové obrubníky. Vďaka nim dokážete neviditeľné ohraničiť okraje zámkovej a zatrávňovacej dlažby alebo oddeliť dve rozličné záhradné plochy bez prerastania trávy do iného materiálu (mulč, štrk). Výborný pomer cena/kvalita ponúkajú plastové obrubníky Guttagarden.

Zatrávňovacie tvárnice pre zaťažované plochy

Čoraz viac sa upúšťa od veľkých betónových plôch, ktoré sa najmä v lete príliš prehrievajú. Kde však odparkovať auto? Ako spevniť trávnatú plochu, svah alebo najviac zaťažované miesta na trávniku? Zatrávňovacie tvárnice sa výborne hodia na spevnenie svahov, príjazdových ciest a parkovacích plôch. Ani v prípade silných dažďov nedochádza k vzniku koľají a ničeniu trávnika. Plastové zatrávňovače predstavujú bezpečný a stabilný spôsob, vďaka ktorému bude vaša záhrada zelenšia, ako by ste očakávali. Ich zaťažiteľnosť je až do 350 t/m2 (Guttagarden Strong).

Zobraziť viac...

Najpredávanejšie

Zatrávňovacie tvárnice Rasenwabe Zatrávňovacie tvárnice Rasenwabe
od 2.00 €
1.67 € bez DPH
Zatrávňovacia dlažba Rasenwabe je určená na spevnenie zatrávnenej plochy. Je prispôsobená na jazdenie a parkovanie osobných vozidiel a popritom nebráni vsakovaniu zrážok do pôdy.
Zatrávňovacie tvárnice Guttagarden Zatrávňovacie tvárnice Guttagarden
od 2.58 €
2.15 € bez DPH
Zatrávňovacia dlažba Guttagarden Original je určená na spevnenie zelených trávnatých plôch, príjazdových ciest a parkovísk.
Zatrávňovacie tvárnice Guttagarden Strong Zatrávňovacie tvárnice Guttagarden Strong
5.46 €
4.55 € bez DPH
Zatrávňovací systém plastových dielcov, ktoré sú určené pre spevnenie a zatrávnenie plôch, svahov a pod.
Zatrávňovacia rohož GP Flex Zatrávňovacia rohož GP Flex
od 12.49 €
10.41 € bez DPH
Sieť pre spevnenie trávných plôch či príjazdových ciest. Jedná sa o jedno z najlacnejších riešení pre parkovacie státie.
Plastový obrubník Guttagarden Plastový obrubník Guttagarden
od 1.75 €
1.46 € bez DPH
Plastový obrubník pre tzv. neviditeľné zakončenie okrajov zámkovej a zatrávňovacej dlažby, alebo pre oddelenie dvoch záhradných plôch.
Záhradný obrubník Garden Diamond Junior -10.01% Záhradný obrubník Garden Diamond Junior
od 12.58 €
10.48 € bez DPH
Obrubník zo stredne zhusteného plastu určený na oddelenie trávnatej plochy. Výška obrubníka je presne 97mm a dĺžka 6m alebo 12m.
Záhradný obrubník Garden Diamond -10% Záhradný obrubník Garden Diamond
od 19.79 €
16.49 € bez DPH
Obrubník zo stredne zhusteného plastu určený na oddelenie trávnatej plochy. Výška obrubníka je presne 110mm a dĺžka 6m, 10m alebo 12m.
Záhradný obrubník Garden Edge Hobby -9.99% Záhradný obrubník Garden Edge Hobby
od 20.37 €
16.97 € bez DPH
Jednoduchý plastový obrubník, ktorý sa ľahko inštaluje do pôdy s výškou 12cm a dĺžkou 10m alebo 20m.
Záhradný obrubník Rattan palisade Záhradný obrubník Rattan palisade
od 7.16 €
5.97 € bez DPH
Záhradný obrubník Rattan PALISADE je originálnym doplnkom každej záhrady. Štýlový vzhľad prepletaného ratanu je kombinovaný s vysokou kvalitou pevného a UV odolného plastu.
Parkovací bod Guttagarden Parkovací bod Guttagarden
0.64 €
0.53 € bez DPH
Plastový body pre vytýčenie parkovacích miest v zatrávňovacie dlažbe Guttagarden a Guttagarden Eco, zatrávňovacia dlažba tak môže slúžiť ako netradičný organizovanej parkovisko.
Parkovací bod Guttagarden Strong Parkovací bod Guttagarden Strong
1.50 €
1.25 € bez DPH
Plastový bod so železným tŕňom pre vytýčenie parkovacích miest v zatrávňovacej dlažbe Guttagarden Strong.
Kovové kotviace klince Kovové kotviace klince
0.31 €
0.26 € bez DPH
Originálne kotviace klince pre fixáciu plastového obrubníka Guttagarden.
Hore
Načítať ďalšie produkty...