Skleník

Hobby H

Sklenený skleník Hobby H v šírke 1,9 m a 2,5 m. Dĺžka tohto skleníka začína od 2,5 m do 6 m. Konštrukciu skleníka tvoria pozinkované profily hrúbky 1 mm a 1,5 mm.

  • Popis produktu
  • Technické informácie
  • Galéria
  • Na stiahnutie
  • Videá

Popis produktu

Konštrukcia zo žiarovo pozinkovaného plechu hrúbky 1 a 1,5 mm s rozptylovým sklom s hrúbkou 4 mm v základnom prevedení. Bočné steny sú takmer kolmé. Vďaka jedinečnej, priemyselne chránenej konštrukcii je na tomto skleníku minimalizované množstvo spojovacích prvkov a to zjednodušuje montáž. Tento skleník je vďaka malým rozmerom vhodný na malé záhradky alebo pre začínajúcich záhradkárov.

Výplň

V základnom prevedení je ako výplň použité rozptylové sklo s hrúbkou 4 mm. Možno použiť aj číre sklo a obe varianty je možné objednať v kalenej verzii (5x väcšie pevnosť). Ďalej je možné objednať polykarbonát o hrúbke 4 mm. Tento polykarbonát je už priamo z výroby zatavený špeciálnej technológii proti preniknutiu nečistôt do komôrok polykarbonátu a ten je tak lepšie chránený. Nie je teda potrebné špeciálne lišty, ani lepiace pásky. Vďaka komôrkovému polykarbonátu je skleník oveľa ľahší a nenáročný na pevné základy.

Dvere

Posuvné dvere o šírke 62 cm zavesené na celokrytých bezúdržbových ložiskách. Je možé doobjednať dvere aj do zadného čela.

Okná

1 strešné okno na rozmeroch skleníka - 1,9 x 2,5 m a 2,5 x 3 m

2 strešné okná na rozmere skleníka - 2,5 x 4,5 m

3 strešné okná na rozmere skleníka - 2,5 x 6 m

Podkladový rám

V prípade, že nemôžete zhotoviť pevný základ, môže byť riešením podkladový rám, pevný základ je ale vždy lepším riešením. Skleník nemožno montovať na podkladový rám, kým nie je rám napevno zasypaný a utesnený v zemi. Mohlo by dôjsť k poškodeniu skleníka.

Gumená lemovka

Je súčasťou balenia, ale iba na strechu, na boky ju neodporúčame vzhľadom na toleranciu rozmeru pri výrobe skiel, pod polykarbonát nie je potreba.

Farba

Skleník Hobby H nie je možné nalakovať, je v základnom prevedení vo farbe striebornej.

Hmotnosť

1.9 x 2.5m - 248 kg (sklo), 74 kg (polykarbonát)

2.5 x 3m - 299 kg (sklo), 86 kg (polykarbonát)

2.5 x 4.5m - 410 kg (sklo), 115 kg (polykarbonát)

2.5 x 6m - 515 kg (sklo), 146 kg (polykarbonát)

Technické informácie

rozmer 1.9 x 2.5m, 2.5 x 3m, 2.5 x 4.5m a 2.5 x 6m
farba strieborná
dĺžka 2.5m a 6m
šírka 1.9m a 2.5m
hrúbka 4mm
výška 2m
materiál konštrukcie pozinkovaná oceľ
materiál zasklenia sklo
čelné dvere 1ks
záruka 10 rokov