Gumená dlažba

Multiplay

Dlažba v prevedení s umelým trávnikom MULTIPLAY je odporúčaná pre verejné detské ihriská, pre použitie vo fitness. Dostupné farby trávnika čierna, červená, modrá, žltá.

 • Popis produktu
 • Technické informácie
 • Galéria
 • Na stiahnutie
 • Videá

Popis produktu

Dlažba v prevedení s umelým trávnikom MULTIPLAY je odporúčaná pre verejné detské ihriská, pre použitie vo fitness. Dostupné farby trávnika čierna, červená, modrá, žltá.

Gumená dlažba MULTIPLAY je vhodná pre detské ihriská, či fitness - vhodná prevencia pred zranením. Flexibilná polyuretánová guma je extrémne odolná aj pri dlhodobom zaťažení. Vysoká pružnosť a protisklzový povrch aj v prípade priameho dažďa. Je UV odolná, ľahko sa čistí a vďaka "fazetkám" na krajoch výborne odvádza vodu z povrchu.

Dlažby na detské ihriská boli vyvinuté za účelom znižovania rizika vážneho zranenia spôsobeného pádom z herného prvku (hojdačky, preliezky) na minimum a boli testované v súlade s bezpečnostnými požiadavkami podľa STN EN 1177.

Aby ste zistili, ktorý produkt je vhodný na Vaše použitie, musíte najskôr určiť výšku možného pádu z herných prvkov na Vašom ihrisku. Jednoducho zmerajte výšku od zeme po najvyššiu časť herného prvku, na ktorom by dieťa mohlo stáť. Nameraná vzdialenosť je výška pádu, ktorú by ste sa mali riadiť pri výbere hrúbky bezpečnostných dosiek. Dopadová výška sa určuje podľa hrúbky rastru dlažby a to napr. pri 30/15 je to 1,10m a taktiež pri 40/15 a 45/15 je to 1,10m.

Ľahko inštalovateľné dlažby na detské ihriská sú vhodné pre nové i staršie ihriská, pretože zaisťujú čistejšiu a bezpečnejšiu alternatívu k betónovým alebo asfaltovým povrchom, piesku, štrku, či iným povrchom ihrísk. Plochy z dlažieb na detské ihriská sú príjemného vzhľadu, majú vynikajúcu schopnosť absorbcie nárazov zvuku, sú vodopriepustné, extrémne trvanlivé dlhodobo pružné. Na ich bežnú údržbu postačí opláchnutie prúdom vody zo záhradnej hadice, popr. čistenie vysokotlakovým alebo kefovým umývacím strojom a ekologicky odbúrateľnými čistiacimi prostriedkami.

 • Certifikováné podľa STN EN 1177
 • UV odolnosť
 • Extrémna odolnosť
 • Vynikajúce tlmenie nárazov
 • Pekný vzhľad
 • Vysoká pružnosť
 • Jednoduché čistenie

REDUKUJE GUMENÝ POVRCH HLUK ?

Gumené povrchy sú optimálne na zníženie hladiny hluku najmä tam, kde je problém s hlukom z hračiek na kolieskach, pohybujúcich sa po asfaltovom alebo betónovom povrchu. Pokiaľ sú gumené dosky inštalované pod kobercami, parketami alebo inými podlahovými krytinami, výrazne zlepšujú kročajový útlm.

AKO URČIŤ KRITICKÚ VÝŠKU PÁDU, KTORÚ POTREBUJEM PRE SVOJE DETSKÉ IHRISKO ? 

Kritická výška pádu ihriska, rovnako ako veľkosť požadovanej plochy sú dané výškou jednotlivých herných prvkov. V prípade existujúceho ihriska jednoducho zmerajte výšku najvyššej plochy, na ktorú by sa dieťa mohlo postaviť a zakreslite pôdorysné rozmery herných prvkov.

AKÚ ÚDRŽBU VYŽADUJÚ POVRCHY ?

Zametenie a občasné očistenie prúdom vody je dostačujúce. Ďalej je možné použiť čistiaci stroj a bežný čistiaci prostriedok.

Technické informácie

rozmer 500 x 500 mm
farba červená , čierna , zelená, modrá, žltá
hrúbka / raster 30/15, 40/15, 45/15
materiál polyuretanová guma
spotreba 4 ks / m2