Sklolaminátová vlnitá rola

Wellglass

Presvetľovacia krytina Wellglass disponuje dlhou životnosťou, vysokou odolnosťou voči UV žiareniu a odoláva bežnému krupobitiu. Wellglass je ideálna na presvetlenie striech i stien a dostupná v rôznych šírkach a farbách.

  • Popis produktu
  • Technické informácie
  • Galéria
  • Na stiahnutie
  • Videá

Popis produktu

Presvetľovacia krytina Wellglass je vyrobená z kvalitného sklolaminátu, vďaka ktorému disponuje dlhou životnosťou, vysokou odolnosťou voči UV žiareniu a odoláva bežnému krupobitiu. Wellglass je strešná krytina vhodná na presvetlenie striech i stien pergol, garážových státí, stánkov, ochraných prístreškov či priemyselných a poľnohospodárskych budov. Nie je vhodná na použitie ako strešná krytina pri dlhodobo obývaných stavbách. Wellglass má vlnitý profil a je dodávaný v rolke o rôznych šírkach a farbách, z ktorých sú prírodná, bronz a mliečna opál. Farebné sfarbenie opál disponuje mliečnym sfarbením.

Wellglass je dostupná v roliach dĺžky 40 metrov o rôznych šírkach. Krytina je rezaná podľa Vašej objednávky a dodávaná v požadovanej dĺžke.

  • Odolnosť voči UV žiareniu a krupobitiu
  • Dlhá životnosť
  • Rýchla a jednoduchá montáž
  • Ideálny pre presvetlenie priestorov
  • Široká škála šírok a farieb

Montáž

Ideálna podkladná konštrukcia pre krytinu Wellglass sú drevené laty, ktoré majú rozstup 500 mm, v nadmorských výškach nad 600 m je ideálny polovičný rozstup. Hornú stranu lát je potrebné natrieť na bielo či prelepiť metalizovanou páskou, aby sa zabránilo prehrievaniu konštrukcie. Na pripevnenie krytiny k podkladu sa používajú skrutky s plastovou podložkou, alebo skrutky s ochrannou čiapočkou. Pri pripevňovaní je nutné do každého profilu s skrutkou vložiť dištančnú podložku. Počet skrutiek je cca 12 kusov na m2 a pripevňujú sa v každom treťom vrchole. Pokiaľ sú role pokladané v oblasti so zhoršenými klimatickými podmienkami, odporúča sa ich pripevňovať v každom druhom vrchole. Úlohy sa nespájajú, iba sa navzájom prekladajú. V prípade bočného presahu 1 – 2 vlnami a priečneho presahu 15 – 20 cm.

Technické informácie

Hmotnosť 1 kg / m2
Materiál sklolaminát
Hrúbka 0.7 mm
Profil 76 / 18 mm
Tvar krytiny vlna
Povrch jemný
Teplotný rozsah -20 až +80 °C
Plošná hustota 1200 g / m2
Chemická odolnosť din 16929
UV ochrana áno (obojstranná)
Rezy na mieru áno (iba po výške)
Súčiniteľ prestupu tepla 5.7 W / m2K
Dĺžka celej role 40 m
Trieda horľavosti b1
Farba bronz , mliečna opál , prírodná
Šírka 1000 mm, 1250 mm, 1500 mm, 1750 mm, 2000 mm, 2500 mm, 3000 mm, 3500 mm, 4000 mm