Skleník

Primus M

Sklenený skleník Primus M v šírke 4,26 m a v dĺžke od 3 m do 6 m. Konštrukciu skleníka tvoria pozinkované profily hrúbky 1 mm a 1,5 mm.

  • Popis produktu
  • Technické informácie
  • Galéria
  • Na stiahnutie
  • Videá

Popis produktu

Konštrukcia skleníku z pozinkovaných profilov hrúbky 1 mm a 1,5 mm (joklové výstuhy o sile 3 mm). Konštrukcia je v základnom prevedení opatrená farbou podľa Vášho výberu z palety RAL. V základnom prevedení je ako výplň použité rozptylové sklo hrúbky 4 mm, ďalej je v základnej cene nerezový spojovací materiál, gumová lemovka, horizontálne delené dvere, konštrukcia políc, háčiky pre vyväzovanie rastlín a zámok pre uzamknutie dverí. Výplň políc je možné zaistiť si samostatne. Skleník je pripravený na inštaláciu pestovateľských stolov o šírke 60 cm a dĺžky 1,5 m. Ako výplň týchto stolov a políc sa používa buď drevený rošt, alebo kalené sklo.

Výplň

V základnom vyhotovení je použité rozptylové sklo s hrúbkou 4 mm. Za príplatok je možné použiť číre sklo. Skla je možné objednať aj v kalené verzii (sklo je 5x pevnejšie a v prípade rozbitia sa delia na malé kúsky). Ďalšou možnosťou je značkový štvorstenný polykarbonát o sile 8 mm so zatavenými komôrkami.

Dvere

Dvojkrídlové pántové dvere šírky 105 cm a výšky 170 cm, pravé krídlo je výškovo delené, ktoré je možné s výhodou použiť pre zefektívnené vetranie. Vďaka širokým dverám pohodlne prejdete do skleníka aj s rozmernými predmetmi, iste to uvítate nielen pri vyvážaní hliny, ale aj na jar, keď budete chcieť do skleníka zaniesť hrantíky s pelargóniami alebo veľké liesky sa sadbou. Dvere je možné objednať aj do zadného steny skleníka, vďaka nim získa Váš nový skleník úplne iné rozmery. Tieto dvere vyžadujú špecifickú úpravu základu. Dvere do zadného čela - pokiaľ si objednáte ku skleníku dodatočne zadné dvere, nemáte na skleníku zadné žaluziové okno!

Okná

2 strešné okná na rozmere skleníka - 4.26 x 3 m

3 strešné okná na rozmere skleníka - 4.26 x 4.5 m

4 strešné okná na rozmere skleníka - 4.26 x 6 m

Strešné okná sú v základnej cene na ručné otváranie, je možné dokúpiť automatické otvárače.

Gumená lemovka

Je súčasťou základného prevedenia, v balení na celý skleník v cene.

Farba

RAL paleta (podľa vášho výberu) vo farbách RAL 9003, 3001, 6005, 6009, 7016 a 8017 sú v cene skleníka, pri atypických farbách je príplatok za lakovanie skleníka.

Police a rastové stoly

V základnej cene tohto skleníka je konštrukcia políc po oboch stranách. Konštrukcia políc je umiestnená vo výške cca 110 cm, dĺžka konštrukcie je cca 150 cm a hĺbka 30 cm. Na výber výplne je kalené sklo, alebo drevený rošt. Drevený rošt je pevnejší, ale viac tieni. Police možno ľahko demontovať v prípade, že ich v neskoršej dobe nevyužijete. Pestovateľské stoly možno objednať v moduloch s dĺžkou cca 150 cm a hĺbkou cca 60 cm, a len ako komplet vrátane výplne. Na výber je opäť sklo, alebo drevený rošt. Pestovateľské stoly slúžia pre rozpestovanie sadby a na uľahčenie práce so sadbou. Pretože sú stoly umiestnené vo výške cca 70 cm, a mohli by v neskoršom období tieniť rastlinám, možno stoly opäť demontovať v prípade ich nevyužitia v neskoršej dobe

Technické informácie

rozmer 4.26 x 3m, 4.26 x 4.5m a 4.26 x 6m
farba ral paleta (podľa vášho výberu)
dĺžka 3m, 4.5m a 6m
šírka 4.26m
hrúbka 4mm
výška 2.2m
materiál konštrukcie pozinkovaná oceľ
materiál zasklenia sklo
čelné dvere 2ks
záruka 10 rokov
10
rokov
záruka

Videá

  • Inštruktážne video montáže